reklama

Gamepadem od kanadských nadšenců můžete ovládat cokoliv

Chcete mít jeden ovladač pro všechny herní zařízení? Parta kanadských nadšenců vám toto přání splní.

All Controller

All Controller FOTO: www.mobilesyrup.com

"All Controler," jak jej tvůrci nazvali, vyvíjela parta Kanaďanů více než dva roky. Během této doby vystřídala spoustu možných i nemožných variant, až nakonec došla k finální verzi, která toho umí opravdu hodně.

Úplně nejšikovnější na celém balení je, že jej můžete připojit k jakémukoliv stroji a ovládat ho pomocí All Controleru. Samozřejmostí jsou počítače, konzole stávající i minulé generace, ale i telefony. Pokud vám tedy vadí dotykové ovládaní, tato novinka je skvělým řešením.

Předchozí pokusy od jiných tvůrců často měly komplikovaná rozhraní a byly kompatibilní jen s několika zařízeními. Tady ale nic takového nečekejte. Propojení gamepadu se strojem proběhne jednoduše za pomoci umělé inteligence, zatímco malá LED obrazovka vám bude dávat základní informace o výdrži baterie nebo síle signálu.

Zajímavě zní i funkce Snapback, díky níž provede ovladač obtížné kombinace tlačítek za vás. Jak vysvětloval jeden z tvůrců, hodí se zejména během bojových her nebo jiných titulů, kde se opakuje stejná kombinace kláves dokola.

„Snapback jsem vyvinul pro ty, kteří hrají například Mortal Kombat. 'Dolů, dolů, rána' je cesta k jednomu ze speciálních útoků a stisknutím další kombinace jej spustíte. Abyste jej mohli zopakovat, musíte projít tuto zdlouhavou cestu znovu."

Díky zabudovanému operačnímu systému si můžete snadno nastavit citlivost joysticku nebo mrtvé zóny. To je skvělá zpráva, protože některé ovladače nejdou nastavit vůbec, nebo vyžadují externí software.

A zahrajete si na něm i hry, které oficiálně ovladače nepodporují. Ve videu to tvůrci demonstrovali na legendárním Doomu a vysvětlili, jak to celé funguje. All Controller přejde do módu klávesnice a myš, hra tedy zařízení rozpozná a umožní hráči její ovládání.

All Controller už je vyrobený a nyní hledá pomoc na Kickstarteru, aby mohla začít jeho masová výroba. Tvůrci už požadovaných 75 tisíc kanadských dolarů vybrali, brzy se tedy můžeme těšit na tento revoluční stroj.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gamepadem od kanadských nadšenců můžete ovládat cokoliv

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Má Assassin's Creed Origins na to, aby překonal Black Flag?

23.08.2017 11:42 Assassin's Creed IV: Black Flag byl opravdu unikátní hrou. Podobným dojmem zatím působí i Origins.…

Gwent brzy rozšíří příběhová kampaň

23.08.2017 11:37 Aktualizováno Dlouho slibovaná příběhová kampaň už brzy dorazí! O čem bude? Jaké má CD Projekt RED plány s…

Brink přechází na free-to-play model

23.08.2017 09:55 Tento týden si můžete zahrát spoustu skvělých her zdarma. Po Rainbow Six Siege přišel na řadu i…

Vyzkoušejte si zdarma Rainbow Six Siege

23.08.2017 09:31 Pokud jste ještě nezkoušeli jednu z nejhranějších multiplayerových stříleček současnosti, tak…

Související:

Nejčtenější články

  1. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  2. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  3. Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

  6. Pět věcí, kterým se při hraní neubráníte. Děláte je taky?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.