reklama

Gamepadem od kanadských nadšenců můžete ovládat cokoliv

Chcete mít jeden ovladač pro všechny herní zařízení? Parta kanadských nadšenců vám toto přání splní.

All Controller

All Controller FOTO: www.mobilesyrup.com

"All Controler," jak jej tvůrci nazvali, vyvíjela parta Kanaďanů více než dva roky. Během této doby vystřídala spoustu možných i nemožných variant, až nakonec došla k finální verzi, která toho umí opravdu hodně.

Úplně nejšikovnější na celém balení je, že jej můžete připojit k jakémukoliv stroji a ovládat ho pomocí All Controleru. Samozřejmostí jsou počítače, konzole stávající i minulé generace, ale i telefony. Pokud vám tedy vadí dotykové ovládaní, tato novinka je skvělým řešením.

Předchozí pokusy od jiných tvůrců často měly komplikovaná rozhraní a byly kompatibilní jen s několika zařízeními. Tady ale nic takového nečekejte. Propojení gamepadu se strojem proběhne jednoduše za pomoci umělé inteligence, zatímco malá LED obrazovka vám bude dávat základní informace o výdrži baterie nebo síle signálu.

Zajímavě zní i funkce Snapback, díky níž provede ovladač obtížné kombinace tlačítek za vás. Jak vysvětloval jeden z tvůrců, hodí se zejména během bojových her nebo jiných titulů, kde se opakuje stejná kombinace kláves dokola.

„Snapback jsem vyvinul pro ty, kteří hrají například Mortal Kombat. 'Dolů, dolů, rána' je cesta k jednomu ze speciálních útoků a stisknutím další kombinace jej spustíte. Abyste jej mohli zopakovat, musíte projít tuto zdlouhavou cestu znovu."

Díky zabudovanému operačnímu systému si můžete snadno nastavit citlivost joysticku nebo mrtvé zóny. To je skvělá zpráva, protože některé ovladače nejdou nastavit vůbec, nebo vyžadují externí software.

A zahrajete si na něm i hry, které oficiálně ovladače nepodporují. Ve videu to tvůrci demonstrovali na legendárním Doomu a vysvětlili, jak to celé funguje. All Controller přejde do módu klávesnice a myš, hra tedy zařízení rozpozná a umožní hráči její ovládání.

All Controller už je vyrobený a nyní hledá pomoc na Kickstarteru, aby mohla začít jeho masová výroba. Tvůrci už požadovaných 75 tisíc kanadských dolarů vybrali, brzy se tedy můžeme těšit na tento revoluční stroj.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gamepadem od kanadských nadšenců můžete ovládat cokoliv

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

17.01.2018 15:33 Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Zachraňte Transylvánii a na Halloween vypusťte ve World of Warships temnotu

26.10.2017 08:04 Rok se s rokem sešel a Dušičky jsou zpět. Halloweenská oslava ve World of Warships opět přichází se…

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.