Proč GTA VI (nejspíše) nikdy nevyjde?

Internet je plný spekulací o šestém GTA. Proč si ale myslíme, že jeho oznámení je v nejbližší době velice nepravděpodobné?

GTA V (PC verze)

GTA V (PC verze) FOTO: Rockstar Games

Nedávný únik potěšil tisíce fanoušků populární série po celém světě. Někteří už práce na dalším dílu berou jako hotovou věc, jiní jsou vůči cáru papíru pořád skeptičtí. A my patříme do druhé skupiny.

Proč GTA V už několik let po sobě zůstává mezi pětkou her s nejlepší prodejností? Je k tomu dobrý důvod - Online mód. Ten vám dá absolutní možnost, můžete si jezdit kolem Los Santos jak se vám zlíbí, zabíjet, koho budete chtít a během svých akcí poslouchat ty nejznámější americké šlágry.

GTA Online je něco, na čem Rockstar už léta staví a stavět bude. Díky častým aktualizacím a skrytým mikrotransakcím mu vynáší dostatek peněz k tomu, aby na něm dál pracoval. A když se noví fanoušci stále hrnou, není důvod jej zavrhovat.

„Chceme, aby se z něho stal vlastní svět s vlastními pravidly. Budeme ho opravovat, přidávat nové věci a dělat z něj hřiště, kam se budete chtít vracet," řekl prezident Rockstaru v rozhovoru pro Gamespot ještě před tím, než se z GTA Online stal takový obrovský úspěch.

img-responsive

GTA V (PC verze) | foto: Rockstar Games

A s podobnými plány se vývojáři netají ani nyní. Tato povedená odnož bude dál růst, tvůrci přidají nové módy a postupně možná i další lokace. Proto je více pravděpodobné, že jednou vznikne GTA Online 2.0, než šesté pokračování.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Proč GTA VI (nejspíše) nikdy nevyjde?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.