reklama

Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Ve svých počátcích znamenaly online služby příjemné zpestření, teď ale některým hráčům zbytečně otravují život. Nenastal čas na změnu?

Xbox One

Xbox One FOTO: EDDS-Xbox - Youtube kanál

Xbox Live nebyl první online službou na konzolích (svoji dobu tehdy předběhl zapomenutý Famicom) a ani tou nejvíce revoluční internetovou službou. Musíme ale uznat, že spoustu lidí přesvědčila o jejím úžasném potencionálu.

Našli se i tací, kteří této službě předpovídali krátkou a bolestivou budoucnost. V minulosti totiž každý mohl vidět spoustu neúspěšných pokusů a podle nich mělo jít jen o další v řadě. Ale spletli se, protože Xbox Live měl dvě esa v rukávu: Snadno se to ovládal a byl zdarma.

Nemuseli jste platit žádnou měsíční sazbu, abyste jej mohli používat, prostě jste zapojili stroj k internetu a mohli jste hrát. Jenže co se nestalo. Microsoft a Sony zavětřili vůni dalších peněz a s rostoucí popularitou začali službu zpoplatňovat.

Dnes už sice za své peníze dostanete mnohem víc než v minulosti, ale bez několika vykopávek měsíčně(až na výjimky), které už nikdo nekupuje a obchody se jich potřebují zbavit, by se hráči určitě obešli.

Nedávno jsme se navíc dozvěděli, že cena PlayStation Plus opět poroste, Xbox zase nabídne zpoplatněné streamování her... A lidem to očividně nevadí. A my se jim nedivíme, neboť spousta z nich má konzoli jen na tituly, které je možné hrát v módu pro jednoho hráče a v tom jim žádné poplatky (zatím) nebrání.

Pokud ale budou výrobci konzolí pokračovat se zvyšováním cen, bude brzy výhodnější počítač. Tam nemusíte platit za online služby (jen za internet u vašeho poskytovatele), hry jsou levnější a jde na něm dělat více věcí...

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Placené online služby na konzolích: Není čas na změnu?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.