reklama

Revoluce pro Nintendo: Switch konečně přilákal studia třetích stran

Léta stavěly konzole od Nintenda jen na vlastních titulech, s příchodem Switche se to ale razantně změnilo.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Polygon

Nintendo Switch je unikátní platforma. Levná, nabízí dostatečný hardwarový výkon a kopu zajímavých titulů. Zářným příkladem může být startovní titul The Legends of Zelda: Breath of the Wild. Ten překvapil úplně každého svým originálním pojetím a donutil spoustu lidí ke koupi nové konzole.

Jenže narozdíl od handheldového 3DS nebo WiiU nestaví jen na vlastnoručně vyrobených hrách, ale daří se mu opět přilákat studia třetích stran. Pro Nintendo je to velká změna, ale také obrovská šance, jak se opět vyhoupnout na úroveň Sony a Microsoftu.

Switch je nyní přímo ideální pro multiplatformní tituly. Proč? Zejména kvůli možnosti "odprostit" se od dokovací stanice a vyrazit s AAA tituly kamkoliv si zamanete. Umíte si představit, že byste si vzali ovladač na cestu a zahráli si třeba FIFU nebo NHL?

I když si podobné hry žádají poměrně velký výkon, Switch by je byl schopný utáhnout. A co víc, při správné optimalizaci by nejenže vypadaly skvěle, ale taktéž ani moc nevybíjely baterku.

Nintendo Switch tedy nejspíše čeká zářná budoucnost. S tituly třetích stran a vlastními exkluzivitami by se mohl dostat na zajímavá prodejní čísla, stabilizovat svou pozici na trhu a za několik let přijít s něčím, s čím pořádně prožene Microsoft i Sony.

  
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Revoluce pro Nintendo: Switch konečně přilákal studia třetích stran

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Zachraňte Transylvánii a na Halloween vypusťte ve World of Warships temnotu

26.10.2017 08:04 Rok se s rokem sešel a Dušičky jsou zpět. Halloweenská oslava ve World of Warships opět přichází se…

Hry Češi nejvíce hrají na počítači či notebooku, nejčastěji se věnují hrám…

11.10.2017 16:38 Česká internetová společnost příliš neholduje herním konzolím. Z aktuálního výzkumu Nielsen…

V Marz Rising se postavíte neznámé hrozbě z cizí planety

29.09.2017 14:00 V poslední době je strategických her opravdu málo. Větší studia raději sahají po jiných žánrech,…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.