reklama

Hry učí: Pět schopností, které si díky hrám zlepšíte

Hrajete hry? A víte, že vás potají učí? V tomto žebříčku naleznete pět schopností, které jste si díky hraní zlepšili.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: www.dsogaming.com

Načasování

Ve videohrách je načasování naprosto klíčové. Ty jsou plné překážek či pastí a je nutné vypozorovat, jak se opakují a správně si svoje kroky připravit. To mnohdy vede ke spoustě smrtí a opakování, v realitě se nám ale tento virtuální trénink může hodit, abychom se takovýchto chyb vyvarovali.

Smysl pro design

V mnoha titulech vás čeká stavění budov, ať už je to Sim City, The Sims nebo příprava barikád před vpádem policistů v Rainbow Six Siege. Musíte pokaždé přemýšlet, jak jednotlivé části rozmístit, aby do sebe nejen správně zapadaly, ale aby to co nejlépe vypadalo. V realitě pak těchto nabytých schopností určitě využijete.

Organizace

Smysl pro organizaci je v životě každého člověka důležitý, proč si ho tedy nevyzkoušet ve hře? A nemusíte se uchýlit zrovna k tetrisu nebo logickým titulům, stačí kousky, v nichž najdete inventář. Některé z nich sice na nepořádek nedbají a zvětšují se s počtem vašich předmětů, v některých je ale správné uspořádání důležité. Jako příklad může posloužit Deus Ex, v němž se nehraje na sílu hlavního hrdiny, ale na velikost inventáře. Pokud si jej uspořádáte špatně, vejde se vám do něj opravdu málo, s trochou té organizace ale můžete unést i několik zbraní, spoustu nábojů a další důležité věcičky.

Správa surovin

Ne každý má takové štěstí, že si může vydělat dostatek peněz, aby zaplatil účty a zbyly mu peníze na další utrácení. Nemůže si tak dovolit ani příliš utrácet za jídlo a musí s ním zacházet šetrně. Na takové věci vás už v dnešní době hry připraví. Sice se ve většině případů nejedná o samotnou stravu, ale zejména o munici nebo léčivé lektvary, jichž není nazbyt.

Empatie

Některá média sice dělají z hráčů nelítostné zrůdy, kteří jsou jednou nohou v kriminále, opak je ale pravdou. Spousta her staví na morálních rozhodnutích, do nichž můžete buďto přenést svoji míru empatie z reálného světa, nebo se vyřádit v tom virtuálním, abyste něco takového nemuseli zkoušet na živých stvořeních.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hry učí: Pět schopností, které si díky hrám zlepšíte

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.