reklama

Magoři a šílenci? Výběr těch největších videoherních maniaků

Vývojáři rádi sahají po psychicky narušených postavách, které dodají příběhu ten správný říz. Z širokého spektra jsme vybrali ty nejlepší.

Far Cry 3

Far Cry 3 FOTO: www.game-art-hq.com

Pagan Min - Far Cry 4

Ubisoft možná má v posledních letech problémy plnit své sliby a udržet stabilní servery, co se jim ale daří na jedničku jsou virtuální šílenci. Úžasně to demonstruje postava ze čtvrtého Far Cry, šílenec na první pohled - Pagan Min. Jde o krutého vládce Kyratu, který terorizuje zdejší obyvatelstvo svými vojenskými jednotkami, obchoduje s drogami a při trošce odporu neváhá rozpárat ani své vlastní "poddané." Hra vás proti němu postaví a společně s odbojem se jej pokusíte připravit o veškerou moc nad Himaláji.

Sander Cohen - Bioshock

Bioshock je umělecké dílo s úžasnou atmosférou a perfektně napsaným příběhem. Z unikátních postav vyčnívá zejména jedna z nich  - "umělec" Sander Cohen, kterého potkáte v prvním díle. Ten je všestranně nadaný, skládá písně, zpívá je místním obyvatelům, píše básně a vytváří sochy z jedinečných přísad, lidských těl.

Seth Briars - Red Dead Redemption

Westernová hra od Rockstaru, to bylo něco nevídaného. Nikdo nevěděl, jak se toho zhostí a nakonec se z ní vyklubala taková pecka. Dopomohl tomu i skvěle napsaná postava Setha Briarse, který díky "shodě okolností" spadl až na samé dno společnosti, je nucen vybírat hroby a okrádat nebožtíky. Pořád žvaní jen o jakési mapě a jeho dávném kamarádovi, jemuž by nejradši zakroutil krkem. Setha můžete najít v rozšíření Undead Nightmare.

 

Joker - Batman

Co mají hry a filmy o netopýřím muži společného? Jokera, šíleného antihrdinu, který si nedělá těžkou hlavu z žádné situace. Dokáže strhnout všechny zločince na svou stranu, čehož samozřejmě tvůrci herní adaptace využili a poslali vás bojovat proti jeho poskokům.

Vaas Montenegro - Far Cry 3

Jak jsme psali na začátku, Ubisoft umí vytvářet šílené postavy, což dokazuje fakt, že jen v tomto žebříčku najdete dvě postavy z jedné série. A Vaas sem bezpochyby patří. Je to taková variace Jokera, která by si se svou slavnější "předlohou" nic nezadala. Stejně jako Pagan nemá problém provrtat svým vojákům hlavu kulkou a zastrašovat je, stejně jako na začátku hry hlavního hrdinu s jeho partou, která mu padne přímo do chřtánu.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Magoři a šílenci? Výběr těch největších videoherních maniaků

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

20.08.2017 10:56 Nové nezávislé RPG nabídne zajímavý otevřený svět a odlišné dobrodružství pro každého. Musí ale…

Film na motivy Uncharted bude podobný Indiana Jonesovi

20.08.2017 09:53 Na snímku se pracuje už řadu let, ale stále jsme neviděli výsledek. Nyní jsme se však dočkali…

Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

19.08.2017 19:30 Demoverze mají za cíl upoutat pozornost na plnou hru. Těmto se to povedlo na výbornou!

Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

19.08.2017 16:55 Středověk má svoje kouzlo, které pohltilo i spoustu vývojářů. Které hry z tohoto období byste…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  5. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  6. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.