Gothic z budoucnosti: To je nejnovější počin od Piranha Bytes

Fanoušci už dlouhou dobu volají po dalším dílu ze série Gothic. A Piranha Bytes jim ho už brzy dají, ale ne v takové podobě, jak by možná očekávali.

ELEX

ELEX FOTO: World of ELEX

Války o cennou látku

Piranha Bytes mají za sebou dvě celosvětově úspěšné série, které si získali statisíce fanoušků a prodali miliony kopií. Podobný úspěch by chtěli zopakovat s novým titulem ELEX, jenž nás zanese úplně jinam, než předešlé hry.

Největší rozdíl bude v samotném pojetí. Narozdíl od předchozích titulů budeme hrát ve zničeném světě, který byl kdysi pokročilý a stále nabízí několik technických vymožeností. Ty jsou poháněny cennou látkou Elex, o níž samozřejmě zdejší frakce vedou úpornou válku. Každá z nich s ním má jiné plány.

Berserkeři jej využívají kvůli vlastnostem, které jim dávají silné magické schopnosti a taktéž k obnově zničené zeleně. Outlaws zase dopomáhá k udržení jejich svobody, zatímco Klerikové se zdržují jeho konzumace úplně a raději jej používají k pohánění strojů a zbraní. Klín mezi ně chce zatnout elitářská organizace Albů, jejichž cílem je dobýt celý ostrov Magalan a odstranit z cesty všechny nevyhovující jedince.

V této frakci vymývající mozky začíná cesta hlavního hrdiny, který se ale shodou okolností dostane z jejich dosahu a funkce látky začnou postupně oslabovat. Brzy se z jejích spárů úplně vysvobodí a začne jeho cesta za obnovou rovnováhy na celém Magalanu.

Svět jako na dlani

K tomu vám pomůže pestrá paleta zbraní, která nebude čítat jen tradiční meče, luky, kuše nebo harpuny, ale i zbrusu nové kousky, jež jsme v Gothicu nebo Risen neměli šanci vyzkoušet. Arzenál rozšíří například plasmová puška, brokovnice nebo plamenomet. K soubojům budete moct používat i jetpack, s nímž stačí jen vyletět do vzduchu, využít gravitace a rozdrtit nepříteli lebku. Romantici jej mohou využít k průzkumu přírody a kocháním se zdejšími reáliemi pěkně z nadhledu. A že se budete mít čím kochat!

Svět má být podle posledních informací 1,5krát větší než v Gothic 3, jenž byl rozdělen na Varant (poušť), Myrtanu (mírné pásmo) a Nordmar (pokrytý sněhem). Podobné dělení bude i v ELEX, neboť je rozsekán na pět volně přístupných lokací s odlišnou faunou a flórou. Potěší také absence načítacích časů během přechodu mezi oblastmi, které v jejich posledních titulech byly samozřejmostí.  Obrovský je i objem dialogů, jenž čítá více než 300 tisíc slov.

Hra nebude mít maximální dosažitelný level. Po dokončení hry tak můžete běhat, mydlit příšery a dál získávat zkušenostní body, což nás dostává k další položce. Zabité příšery se budou respawnovat. To je na jednu stranu dobře, protože v závěru hry nebudete jen znuděně procházet lokacemi. Na druhou stranu to může být poměrně otravné a vést ke spoustě chyb.

Jestli se jim legendární německé studio Piranha Bytes vyvaruje, se dozvíme už 17. října, kdy hra vychází na PlayStation 4, Xbox One a počítače.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gothic z budoucnosti: To je nejnovější počin od Piranha Bytes

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.