reklama

Novodobá variace Titan Questu chce vyučovat historii

Hack-and-slash RPG zasazené do historické Evropy s příchutí Titan Questu? No neberte to.

Pillars of History

Pillars of History FOTO: Kickstarter

Historie může být zábavná

Assassin's Creed je známý nejen svou podařenou hratelností, ale také historickou přesností. Když někoho zabijete, tak si můžete být jistí, že daná osoba zemřela právě v ten den na stejném místě. Je doplněna o spoustu zajímavých faktů a někteří o ni tvrdí, že učí dějepis lépe jak učitelé.

Podobně na tom chce být i nový počin od Tritan Studios, jenž má v plánu poskytnout mladým lidem vědomosti o Balkánu a východní Evropě v 8. století. Jejich cílem ale není cpát studentům informace proti jejich vůli, ale poskytovat jim je bez "jakéhokoliv náznaku."  Vše má být pečlivě zabudováno a hráč si prý ani nevšimne, že jej zrovna titul poučuje.

K tomuto účelu bezpochyby poslouží příběh. Ten se bude odehrávat, jak jsme již zmínili, v osmém století.Vy máte to štěstí (nebo smůlu), že jste se narodili v Byzanci, veliké říši rozkládající se na Balkánském poloostrově. Obklopeni hrozbami v podobě Avarů, Arabů a Slovanských kmenů se vydáte pátrat po ztraceném rodinném bohatství. Cestou budete vstřebávat různá historická fakta, čerpat vědomosti z prastarých kamenů a hlavně hledat svůj cíl - s mečem v ruce a odvahou v srdci.

Průzkum na prvním místě

Jelikož děj hry bude stavět na hledání rodinného bohatství, bude důležitou součástí také prozkoumávání zdejšího světa. Jak říkají vývojáři, během raného středověku lidé objevovali nové oblasti, národy, poklady a znalosti. Vy tak budete mít možnost prožít podobné pocity jako naši předkové, až poprvé navštívíte tajemné lokace.

Při prozkoumávání musíte mít na paměti, že nikde nejste v bezpečí. Abyste přežili, potřebujete dobrou výbavu v podobě zbraní, zbroje, rychlého koně a zásob. Za určitých podmínek vám může pomoci naváděč nebo mapa, musíte ale hrát hodně pečlivě, abyste takové vymoženosti získali.

Nesmíte zapomenout ani na ostatní obyvatele. Interakce s nimi bude velice důležitá. Každá získaná informace může mít cenu zlata, zatímco každé odmítnutí pomoci můžete později krutě litovat. A nejde jen o to, že by se vám někdo z nich chtěl pomstít, ale zejména o vaši osobní hrdost. Ve středověku totiž byla velice důležitá a může sehrát velkou roli ve vašem dalším postupu.

Sedm postav s unikátním příběhem

V Pillars of History budete mít na výběr ze sedmi předpřipravených postav. Každá z nich bude mít vlastní bojový styl a jednotlivé charaktery odlišný děj s vlastním pohlcujícím pozadím. Pokud vám nepadne do oka ani jeden z připravených hrdinů, můžete si samozřejmě vytvořit i vlastního.

Zalíbila se vám tato hra? Podpořte ji na Kickstarteru, kde momentálně probíhá kampaň. Do konce zbývá už jen dvanáct dní a tvůrci potřebují vybrat ještě více než 40 tisíc dolarů. Vypadá to tedy, že jej nejspíše fanoušci nezaplatí...

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Novodobá variace Titan Questu chce vyučovat historii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.