reklama

Co jste nevěděli o Playerunknown's Battlegrounds?

Pozadí vývoje i samotná hra je plná zajímavostí a záhad. Pojďme si o nich povědět.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: www.playbattlegrounds.com

Jméno vzniklo spojením přezdívky autora a slova Battlegrounds

Hlava celého projektu, Brendan Greene, je vášnivý hráč. Během svého pobytu v Brazílii často hrával Delta Force: Black Hawk Down a America's Army, které samozřejmě obsahovali také multiplayer. Tam si jako přezdívku vybral "PlayerUnknown" a vydržela mu až do dnešních dní. Nakonec ji použil i ve své hře, kde vytvořila první část názvu.

Druhá část má trošku odlišný příběh. Green kdysi vytvářel modifikaci pro Armu 2, jejíž principy měly být stejné jako v PUBG. Mod pojmenoval Battle Royale podle stejnojmenného japonského snímku z roku 2000. Jelikož nemohl název znovu použít, zvolil slovo Battlegrounds. PlayerUnknown je on a Battlegrounds jeho hra.

PU Battlegrounds prodal už 4 miliony kopií

Od svého přechodu do fáze předběžného přístupu zaznamenal titul od jihokorejského vývojářského studia více než 4 miliony prodaných kopií a své společnosti vydělal 100 milionů dolarů. V porovnání s MMORPG Tera, které Bluehole vytvořili před třemi roky, jsou výdělky PUBG poloviční. Musíme ale mít na paměti, že hra ještě není kompletně dokončená a během roku se mohou čísla ještě výrazně změnit.

Během prvních třech dnů vydělal 11 milionů dolarů

O PlayerUnknown's Battlegrounds byl zájem už od samého začátku. Během prvních třech dní dokázal vydělat 11 milionů amerických dolarů, držel si neuvěřitelnou bilanci 67 718 unikátních hráčů v jednu chvíli, na streamovací službě Twitch se v jednu chvíli dostal mezi nejsledovanější tituly vůbec a se 150 320 diváky v souhrnu se udržel v TOP 5.

PUGB měl být původně mod

Brendan Greene chtěl původně svoji myšlenku přenést na monitory jako mod k DayZ. V modifikaci nazvané Battle Royale měli hráči proti sobě bojovat do té chvíle, než zůstane na živu poslední z nich. Když ale její tvůrce přestal s vývojem a vydal samostatně hratelnou hru, musel "PlayerUnknown" přemigrovat na Armu 3. A i když přišla nabídka od Daybreak Game Company, jeho práce stále přetrvává v různých hrách. Inspiraci si vzalo například Ark: Survival Evolved, Rust, nebo The Culling...

Tvůrce hry spolupracoval na H1Z1

Modderská práce neznámého Ira zaujala tvůrce H1Z1 natolik, že jej oslovili s nabídkou spolupráce. Nastínili mu svoje představy a Green smlouvu podepsal. V době, kdy ještě byla hra pouhou variací na DayZ tedy pomohl vytvořit velice populární King of the Kill.

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Co jste nevěděli o Playerunknown's Battlegrounds?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.