reklama

Total War Saga rozšíří univerzum o nová historická období

Nová historická období a stovky hodin zábavy. Fanoušci realtimových strategií budou mít žně!

Total War Saga

Total War Saga FOTO: www.totalwar.com

Série Total War si od svého prvního titulu z roku 2000 vybudovala širokou herní komunitu. Mezi nimi nejsou jen stratégové a herní nadšenci, ale i spousta milovníků historie, jež si díky jejich historicky přesným titulům mohou vyzkoušet, jaké je to velet tisícihlavým vojskům. Hra je prošpikována fakty a patří tak mezi kousky, které nejen baví, ale i učí.

V sérii jsme si zatím mohli vyzkoušet, jak těžké byly mocenské rozepře v samurajském Japonsku, co musela podstoupit Římská říše, aby dobyla svět, a díky fanoušky vytvořeným modifikacím zase mohl český fanoušek vyrazit do boje s těžkými rytíři nebo husitskými jednotkami. Jenže série se už léta věnuje jen a pouze velkým konfliktům a na ty menší zatím nezbylo místo. To se má změnit s příchodem Total War Saga.

Nové samostatně hratelné tituly se mají zaměřit na sérii menších konfliktů, které trvaly jen několik měsíců nebo dokonce jen dní. Války mají být buďto vytrženy z předešlých dílů, kde jim nebylo věnováno tolik prostoru, nebo přímo navážou na již dříve obsažená období.

Jádro zůstává stejné

V minulosti už se SEGA něčemu podobnému věnovala. Nedávno vyšlo samostatně hratelné rozšíření k Rome II s podtitulem Attila a před více než jedenácti lety zase tvůrci věnovali pozornost osobě Alexandra Velikého v jednom z DLC k prvnímu Rome. Válečné půtky těchto dvou proslulých velitelů jste mohli sledovat hned z několika perspektiv - buďto jako samotný vojevůdce, nebo jako jeho soupeř. To samé nás čeká i teď, s tím rozdílem, že místo jednotlivých postav se bude děj točit kolem menších rozepří mezí státy.

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že z malých válek nejde vytvořit žádný větší titul, tak jde. Total War Saga nabídne tradiční prvky jako jsou bitvy v reálném čase či tahovou mapu. Můžeme se těšit na dostatek dobyvatelných oblastí, jejichž počet je srovnatelný s těmi z hlavních dílů. Jediný rozdíl bude v tom, že namísto celého kontinentu budeme mít k dispozici buďto jeden stát (že by husitské války), nebo omezenou oblast.

Zážitek jako v Shogun 2: Fall of the Samurai

„Fall of the Samurai stavěl na podobných principech, které můžete očekávat i v našem připravovaném titulu. Byl to samostatně hratelný spin-off k Total War: Shogun 2, jenž se zaměřil na krátké období Války Bošin. (...) Pokud se vám tento přídavek líbil, tak si užijete i náš připravovaný "Saga" titul," řekl v rozhovoru pro totalwar.com Jack Lusted.

Dále se svěřil, že jejich první titul bude mít zhruba podobnou velikost jako ATTILA, s tím rozdílem, že se zaměří na menší geografickou rozlohu. Hra má prý dále rozšiřovat univerzum Rome II podobně jako výše zmíněný Attila a dále jej posunout o několik let dopředu.

Jak vidíte, vývojáři zatím jsou na informace poměrně skoupí. Kdy tedy budeme vědět víc? V nejbližší době nejspíše ne, během následujících měsíců bychom už ale měli vědět něco víc.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Total War Saga rozšíří univerzum o nová historická období

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.