reklama

Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Známe je všichni. Hráli jsme je jako malí. A nyní jsou zpět. V lepší hratelnosti, hezčí grafice, avšak se stále stejným kouzlem, jako před lety. Podívejte se na čtyři nejpovedenější restarty herních sérií.

Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein: The New Order FOTO: gamespot.com

DOOM (2016)

Stařičký DOOM je ikonou herního průmyslu, během jehož dlouhé historie se u "vydavatelského kormidla" vystřídaly hned tři společnosti. U zrodu legendy stálo do roku 1996 GT interactive, následně převzal otěže Activision a od roku 2010 spravuje značku Bethesda - matka takových pecek jako The Elder Scrolls: Skyrim nebo Fallout 4. Jenže DOOM už v té době nadobro ztratil svůj lesk a spousta hráčů si jej zachovala v paměti už jen jako vzpomínku na zářnou minulost. Bethesda se ale nevzdala a téměř mrtvou sérii oživila.

Pro nezaujatého fanouška (jestli vůbec někdo takový existuje) nebyl loňský DOOM příliš zajímavý, staří matadoři si však se slzou oku pochvalovali oprášenou hratelnost obohacenou o nové prvky. Hra vás opět nechala kosit tisíce příšer a dokonce obsahovala i multiplayer. Ten byl plný nejen tradičních módů (deathmatch, dominace), ale i těch neokoukaných.

Hra se zpočátku neprodávala příliš dobře. Během května zaznamenali id Software 500 tisíc prodaných kusů a do srpna vzrostly číslovky o stejnou hodnotu. Poslední čísla už ukazují mnohem lepší hodnoty - 3,6 milionů.

XCOM: Enemy Unknown (2012)

Psal se rok 1994 a ve světě vyšla dnes notoricky známá hra UFO: Enemy Unknown. Titul kombinoval real-time strategii s tahovými prvky a svým zasazením (i zpracováním) dokázal nastřádat početnou věrnou komunitu. Téměř dvacet let se nic nedělo a po střílení mimozemských tvorů byla stále poptávka. 2K se tedy odhodlala k nečekanému kroku - odkoupila práva a restartovala sérii.

V XCOM: Enemy Unknown stejně jako v jeho předchůdci z roku 1994 velíte komandu speciálních jednotek s cílem zahnat "emzáky" zpět na oblohu. Opravdové 3D vám dává spoustu netušených možností a spolu se spoustou nových funkcí (smrt vojáka je definitivní...) tvoří z tohoto rebootu opravdu nezapomenutelnou záležitost.

Wolfenstein: The New Order (2014)

Další legenda videoherního průmyslu se po letech taktéž dočkala povedeného restartu. Stařičký Wolfenstein zažil pod několika vývojářskými studii i vydavateli své dny slávy i zklamání. Největší pozornosti se sérii dostávalo v osmdesátých a devadesátých letech, poté renomé značky začalo upadat, až do té doby, než jej vzala pod svá křídla Bethesda.

V roce 2014 jsme se opět vžili do legendárního B. J. Blazkowicze a opět jsme stříleli nacisty, jenže v úplně jiné situaci - nacisté vyhráli válku. Nová doba přinesla do hry zajímavý nádech i experimentální zbraně, které jí bezpochyby sluší.

Tomb Raider (2013)

Slavná vykradačka hrobů je tu s námi ve virtuální podobě už dlouhých 21 let a svým (původně) špičatým poprsím si získala nejedno mužské srdce. Mnohem víc ale zabodoval restart série z roku 2013, který si uzmul nespočet cen.

Série během třech let prošla řadou změn a zejména jedna kosmetická všechny udivila. Reboot značky totiž přinesl nejen zbrusu nové zasazení a hratelnost, ale také doslova novou hlavní hrdinku. Postava, do jejíž kůže jsme se vžili, byla mnohem plošší, mladší a bezbrannější, než jsme u Lary Croft zvyklí.

Tento rázný krok u veřejnosti skvěle vyšel. Kombinace úžasného příběhu, zajímavé hratelnosti a multiplayeru přinesla už v prvním roce od vydání neuvěřitelných 3,5 milionu prodaných kopií. K dnešnímu dni se čísla vyšplhala na 9 milionů.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legendy se vrací aneb nejlepší novodobé restarty herních sérií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Má Assassin's Creed Origins na to, aby překonal Black Flag?

23.08.2017 11:42 Assassin's Creed IV: Black Flag byl opravdu unikátní hrou. Podobným dojmem zatím působí i Origins.…

Gwent brzy rozšíří příběhová kampaň

23.08.2017 11:37 Aktualizováno Dlouho slibovaná příběhová kampaň už brzy dorazí! O čem bude? Jaké má CD Projekt RED plány s…

Brink přechází na free-to-play model

23.08.2017 09:55 Tento týden si můžete zahrát spoustu skvělých her zdarma. Po Rainbow Six Siege přišel na řadu i…

Vyzkoušejte si zdarma Rainbow Six Siege

23.08.2017 09:31 Pokud jste ještě nezkoušeli jednu z nejhranějších multiplayerových stříleček současnosti, tak…

Související:

Nejčtenější články

  1. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  2. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  3. Byl oznámen nový díl Age of Empires! Víme o něm všechno

  4. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  5. Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

  6. Pět věcí, kterým se při hraní neubráníte. Děláte je taky?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.