reklama

Zaslouží si No Man's Sky druhou šanci?

Jak se říká: „Sliby - chyby." No Man's Sky toho nasliboval opravdu hodně, což se mu nakonec stalo i osudným. Jenže od vydání už uplynula dlouhá doba, spoustu věcí se změnilo a proto se ptáme: „Zaslouží si No Man's Sky druhou šanci?"

No Man's Sky

No Man's Sky FOTO: Reprofoto Twitter

No Man's Sky ihned po svém vydání muselo čelit obrovské vlně nenávistných komentářů a negativních recenzí. Ze hry, která měla obrovské ambice, se ze dne na den stal odstrašující případ pro všechny herní vývojáře. Kvůli tomuto počinu začal Steam měnit pravidla propagačních materiálů (screenshotů, videí) a bezprostředně po vydání byli tvůrci dokonce předvoláni před soud kvůli křivé reklamě. Je to až k nevíře, ale vývojáři svůj sen nevypustili z hlavy a na projektu nadále pracují.

Za necelý rok obdržel titul nespočet masivních "opravných balíků," jež do něj začaly přidávat mnoho slibovaných funkcí. Nyní už tedy můžete stavět svoje základny, nebo prozkoumávat svět z pohodlí vlastního plavidla.

Přes léto by měla hra ještě více nabobtnat. Už delší dobu se spekuluje o tom, že by někdy v průběhu prázdnin spatří světlo světa velká aktualizace, jejíž obsahem mají být portály mezi jednotlivými planetami. Ale stačí to?

Eventuálně by to hráčům mohlo stačit, pokud by už před samotným vydáním Sean Murray, hlava Hello Games, nenávratně nepoškodil její reputaci. Rozumní vývojáři se snaží držet ambice na uzdě, Murray je ale opačný případ. Do médií No Man's Sky idealizoval, na což mu spousta hráčů skočila. Ti pak čekali moře proklamovaných možností, vlastností a když je ve hře nenašli, dali najevo svoje znepokojení. To ostatně trvá až dodnes.

Před celým týmem tak stojí těžký úkol - přivést svoje bývalé fanoušky zpět. Jak to ale udělat? Musejí přijít s něčím opravdu zajímavým a přidat do hry větší část slibovaných funkcí. Změnit názor naštvaných hráčů ovšem bude nadlidský úkol. Svěží začátek by tak mohly přinést letní slevy, během nichž spadla cena o 60 procent. A za 24 euro (cca 630 korun) už se No Man's Sky vyplatí.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zaslouží si No Man's Sky druhou šanci?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nové RPG Crypt Crawlers bude pokaždé odlišné

20.08.2017 10:56 Nové nezávislé RPG nabídne zajímavý otevřený svět a odlišné dobrodružství pro každého. Musí ale…

Film na motivy Uncharted bude podobný Indiana Jonesovi

20.08.2017 09:53 Na snímku se pracuje už řadu let, ale stále jsme neviděli výsledek. Nyní jsme se však dočkali…

Pět nejlepších demoverzí všech dob. Hráli jste je?

19.08.2017 19:30 Demoverze mají za cíl upoutat pozornost na plnou hru. Těmto se to povedlo na výbornou!

Pět nejlepších středověkých her, které kdy vyšly

19.08.2017 16:55 Středověk má svoje kouzlo, které pohltilo i spoustu vývojářů. Které hry z tohoto období byste…

Související:

Nejčtenější články

  1. Pět vět, které pochopí jen hráči singleplayerových her

  2. GTA V zraje jako víno! Nový mód s ním dělá zázraky

  3. Přepracované Diablo 2 si budeme moci vyzkoušet už v létě

  4. Proveďte svou civilizaci od pravěku až do středověku

  5. Pět nejhorších načítacích obrazovek. Tohle si tvůrci mohli odpustit

  6. Další středověké RPG? Exzore půjde vlastní cestou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.