reklama

Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Nintendu se vydařil tah s "remasterem" jejich stařičké konzole NES. Vyrobené kusy byly rychle rozebrány a fanoušci samozřejmě volali po nových... Jak je vidět, lidé mají stále zájem o staré mašiny z herní historie, proč tedy neoprášit další? Zde je výběr tří konzolí, které bychom znovu rádi viděli v prodeji.

Nintendo SNES

Nintendo SNES FOTO: Business insider

Vybírali jsme pouze konzole, jejich výrobci ještě figurují na trhu, tudíž je tu i potencionální možnost, že by stroje mohly být opravdu remasterované.

ATARI 2600

Základní fakta: Výrobce: ATARI - CPU: 1,19 MHz - Hra, která prodala nejvíce kopií: Pac-Man (7 milionů)

ATARI 2600 byla domácí herní konzole, která se může pochlubit třiceti miliony prodanými kusy. V době, kdy model 2600 spatřil světlo světa, byl herní průmysl ještě v plenkách, i přesto na něj vyšlo několik legendárních titulů. Už jen kvůli nim by měla slavná firma popřemýšlet, jestli opět nepřivedou svůj nejslavnější výrobek k životu.

Magnavox Oddysey

Základní fakta:  Výrobce: Magnavox - CPU: Intel MCS-48

Většina z nás už si tuto konzoli nepamatuje a to by měl být největší důvod, proč ji znovu oprášit. Magnavox Oddysey stál u zrodu videoher a řekněte, kdo by si nechtěl sáhnout na kousek hardwaru, který tvořil historii? Koho zajímá, že všechny hry najdete zdarma hratelné na internetu? Pocit, kdy vezmete do ruky původní ovladač a začnete hrát... K nezaplacení!

Turbografx-16

Základní fakta: Výrobce: NEC Home electronics, Hudson Soft  CPU: Hudson Soft HuC6280

Že vám tato konzole nic neříká? To je velice pravděpodobné, neboť strojů se po celém světě prodalo "jen" 5,8 milionů a 3,9 milionů z celkového počtu ukouslo domácí Japonsko. Turbografx-16 nabídlo spoustu skvělých her, ku příkladu akčňárnu Bloody Wolf, plošinovku Dragon's Cruse nebo Devil's Crush. Později vyšla také kapesní verze s vylepšeným ovládáním a TV tunerem. Pokud bychom odebrali televizní přijímač, byl by Turbografx skvělou připomínkou pro pamětníky videoherního "pravěku."

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tři stařičké konzole, které by mohly být remasterovány

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru roku

  2. Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých her

  3. PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.