reklama

Bude co hrát? Seznam her vycházejících v červenci

Slunce příjemně hřeje, studenti mají volno a dívky nosí čím dál kratší sukně. Dalo by se říct, že léto je nejlepším ročním obdobím. Ale co my, hráči, budeme mít v červenci co hrát?

Black the Fall

Black the Fall FOTO: Steam

Jako každý rok nás čeká tradiční období sucha. Největší letošní pecky si dávají na čas, přes léto se tedy můžeme těšit spíše na menší tituly od nezávislých vývojářů. I mezi nimi najdeme několik opravdu zajímavých kousků, které byste rozhodně neměli minout.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Datum vydání: 11. července - Platforma: PlayStation 4 - Žánr: RPG

Final Fantasy XII: The Zodiac Age je remaster titulu z Playstation 2, jenž vyšel už před jedenácti lety. Hra bude sledovat děj mladého sirotka Vaana, který spolu s princeznou Ash vyrazí do boje proti neúprosnému Impériu. 

The Zodiac Age dozná oproti své původní verzi výrazných změn. Square Enix si dalo největší práci s grafikou, ale těšit se můžeme i na lepší kvalitu zvuku. Zajímavě zní i nový soubojový Gambit system. Díky němu si budete moci předem naprogramovat chování své družiny v boji, říct jim, kdy mají léčit, nebo jaký způsob útoku mají použít. Zodiac Job system zase přiřadí jednotlivým hrdinům dvě z dvanácti povolání a určí tak jejich budoucí vývoj. Samozřejmostí je automatické ukládání a rychlejší načítací časy.

Black the Fall

Datum vydání: 11. července - Platforma: PC - Žánr: Akční

Logická akční plošinovka od Sand Sailor Studios sází na temnou atmosféru komunistického Rumunska. Ve fiktivním příběhu se ujmete role dělníka Blacka, jemuž se naskytne jedinečná příležitost - utéct. Cesta na svobodu ale vede přes řadu trnitých překážek, které budete muset překonat nejen za pomoci zdravého rozumu, ale i plížení.

Black the Fall zaujme i svým netradičním grafickým ztvárněním. Jedná se o 2,75D plošinovku se spoustou možností, jak k problémům přistoupit. Důležitou součástí bude i komunikace s ostatními obyvateli státu. Ti vám mohou pomoct, ale musíte počítat i se zradou.

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Datum vydání: 18. července - Platforma: PC, PS4 - Žánr: Dobrodružný 

Máte už dost akčních řežeb plných výbuchů, zabíjení a střílení? Tak sáhněte po oddechové hře s názvem Yonder: The Cloud Catcher Chronicles. V tomto počinu budete prozkoumávat ostrov Gemea, který je plný tajemství a záhad. Každá z lokací má svou unikátní faunu a flóru. Po celém ostrově pak budete čelit měnícímu se počasí, ročním obdobím i cyklu dne a noci.  

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Datum vydání: 20. července - Platforma: iOS, Android, Nintendo 3DS (pouze v Japonsku) - Žánr: Puzzle

V sedmém pokračování série Professor Layton se vžijeme do role Katrielle Layton, která pátrá po svém ztraceném otci. Po boku vašeho společníka mluvícího psa Sherla budete řešit rozličné hádanky v rezidenci profesora Laytona. Mobilní verze vychází už 20. července. Na celosvětové vydání pro Nintendo 3DS si ještě nějaký čas počkáme.

Splatoon 2

Datum vydání: 21. července - Platforma: Nintendo Switch - Žánr: Akční

Nejnovější konzole od Nintenda se začíná zaplňovat zajímavými multiplayerovými tituly. Nedávno Psyonix oznámil, že vytváří Switch verzi Rocket League, ale ještě před tím Nintenďáckou konzoli obohatí pokračování hry Splatoon z roku 2015. 

Splatoon 2 je střílečka ze třetí osoby, kde po sobě místo ostrých nábojů střílíte barvami. Hrát se dá lokálně až v osmi hráčích a samozřejmě i online. Můžeme se těšit i na několik starých známých z jedničky, ale i na několik nových postav. Pokračování samozřejmě obohatí i spoustu nových předmětů a zbraní.

Pyre

Datum vydání: 25. července - Žánr: RPG - Platforma: PC, PS4

Supergiant Games mají za sebou úspěšné tituly jako Tranzistor nebo Bastion a v červenci obohatí své portfolio o další nadějně vypadající počin.

V Pyre se vžijete do role vůdce skupinky vyhnanců, kteří musejí podstoupit zvláštní soutěž v očistci. Její úspěšné projití by znamenalo zproštění viny, odpuštění hříchů a možnost vrátit se domů. Spoléhat na vás budou vaši parťáci, o nichž byste se v průběhu měli dozvědět mnohem víc a díky tomu k nim získáte patřičný vztah.

Další hry:

Fate/Extella: The Umbral Star - Třetí pokračování série Fate/Extella. Užijte si rozsáhlý příběh, intuitivní ovládání a několik nových předmětů vytvořených speciálně pro Nintendo Switch. Vychází 21. července.

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls - Komaru Naegi je uvězněna více než rok a vysvobození se dočká až při podivném útoku stovek "Monokumů." Aby přežila, spojí síly s Toko Fukawou a společně odkrývají taje města. Japonská akční hra vychází 27. července na počítače.

Hey! Pikmin - Ve 2D plošinovce Hey! Pikmin se budete řešit logické hádanky a v kůži kapitána snažit utéct z tohoto nepřátelského světa. Vydání je naplánování na 28. července pro Nintendo 3DS.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude co hrát? Seznam her vycházejících v červenci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

14.02.2018 17:13 Wargaming Alliance a Creative Assembly mohou s radostí oznámit, že hra Total War: Arena se chystá…

Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

14.02.2018 17:05 Na domácím trhu se nová sběratelská karetní hra Scratch Wars brzy stala nejprodávanější českou hrou…

Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

13.02.2018 19:14 Historie nemusí být nudná. Není potřeba ji přibarvovat příběhy o dracích, trpaslících ani…

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

13.02.2018 19:10 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

Související:

Nejčtenější články

  1. Vyšel Kingdom Come: Deliverance! Nejdražší česká hra ovládla žebříčky!

  2. Total War: Arena jako otevřená beta již 22. února!

  3. Česká hra Scratch Wars míří na světové trhy

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.