reklama

Housův mlýn ožije prvním ročníkem festivalu Blavicon 2017

Každý správný fanoušek proslulého zaklínače Geralta z Rivie, zvaného Bílý vlk, by měl nyní zbystřit. Kvapem se totiž blíží událost s tématikou fantasy světa, kterého je právě tento lovec monster hlavním hrdinou.

Blavicon 2017

Blavicon 2017 FOTO: Gwint klub

Od 31. 3. do 2. 4. se bude v Táboře v Housově mlýně odehrávat historicky první ročník festivalu Blavicon 2017, který se zaměřuje na středověk a fantasy svět Zaklínače. Navíc pořadatelé zajistili vystoupení kapely Percival, která zatím nepotvrdila účast na žádném jiném festivalu, a rozhodně je to tak velkým lákadlem pro mnoho skalních fandů.

A pokud jste tedy o této události ještě neslyšeli, dovolte nám informovat vás, co všechno na této akci můžete očekávat.

img-responsive

Blavicon 2017 | foto: Gwint klub

Hlavním bodem celého programu je 2. ročník celorepublikového turnaje v Gwintu a cosplayerská soutěž. Kvůli ní se na festival dostaví i známí zahraniční hosté. Do poroty tak zasednou Opiekun (Polsko), Abigail Sins (Maďarsko), Shial (Česká republika), Ayu Arts (Polsko), Arven (Polsko) a Antherica (Rakousko). Dále sem také dorazí dva významní hosté z naší domoviny. Jsou jimi český Geralt Kuromaru a Juriet jako Ciri.

Kromě tohoto se také budete moci zabavit v deskoherně, která je vybavena hrami od společnosti ADC Blackfire a bude dostupná během celého festivalu. Pokud vás nelákají deskové hry, budete moci navštívít například počítačový koutek, který pomohl nachystat Skillzone, nebo některý ze stánků s ručně dělanými výrobky ze dřeva, kůže či železa.

img-responsive

Blavicon 2017 | foto: Gwint klub

V objektu se také nachází opravdu velká středověká krčma, kde si budete moci dopřát skvělý oběd nebo si užít večerní posezení u piva a medoviny. V sobotu se pak budete moci v druhém patře pokochat největší filmovou zbrojnicí v Evropě. A pořadatelé také doporučují všem, kteří by měli volnou chvilku, navštívit historické centrum města Tábor, od něhož je Housův mlýn coby kamenem dohodil.

Třešničkou na dortu je pak sobotní koncert, na kterém vystoupí již zmíněná polská kapela, jenž stojí za soundtrackem ke hře Zaklínač 3, Percival a české kapely Bran a Peregrin. Zatím jsou ještě dostupné volné vstupenky, které si můžete zakoupit zde a vybrat si můžete mezi vstupem na celý víkend, nebo pouze na sobotní koncert. Rozhodně tak neváhejte a rychle si pořiďte lístek pokud vás akce zaujala.

img-responsive

Percival | foto: Percival

Do soutěží věnovali ceny Razer, Comgad, Fantom print, Black fire a akci finančně podpořilo město Tábor z programu na podporu cestovního ruchu. Pódium a ozvučení zajišťuje Joinmusic.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Housův mlýn ožije prvním ročníkem festivalu Blavicon 2017

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Česko má první profesionální hráče počítačových her

  2. Mafia 3 dostala demo a první příběhové DLC

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.