reklama

Metal Gear Survive. Jakože… Cože?

Konami, Konami, Konami... Nějaký čas o nich nic nebylo slyšet a bylo to tak krásné. No, teď o nich bohužel slyšíme znovu.

Metal Gear Survive

Metal Gear Survive FOTO: Reprofoto YouTube

Už je to nějaký čas, co se všestranný ultragénius, Hideo Kojima utrhl z řetězů Konami a utekl k Sony. A nikdo se mu nedivil. Po neúspěších se sérií Metal Gear jsme alespoň po Kojimově odchodu doufali, že už další hry nebudou. Ano, byla by to velká oběť, ale hráči by ji podstoupili. Doufali jsme, že Konami zůstane u svých Pachinko automatů a dalších nesmyslných věcí, kterými si tráví čas a něco jako plnohodnotné hry nadobro opustí. Na čas jsme v tohle bláhové přesvědčení věřili.

Ale pak, protože Konami je nejlepší (čtěte nejhorší) a musí pořád něco dokazovat, nám ukázali, že sérii Metal Gear umřít nenechají. Jaká to škoda.

Dámy a pánové, představuji vám Metal Gear Survive. Příběhově se bude odehrávat v alternativní časové lince Ground Zeroes a bude to online kooperativní stealth akce s novými zbraněmi a něčím, co nazývají manipulativní prostředí (což opravdu netuším, co tím myslí). A to nejlepší nakonec. V Metal Gear Survive budou zombie. No zombie. Něco jako lidé, ale v hlavě mají vraženého cosi červeného a svítícího. Mohl by to být krystal. Nebo taky paprika. Říkejme jim prostě zombie.

img-responsive

Metal Gear Survive | foto: Reprofoto YouTube

Pokud už vás přešel ten záchvat smíchu/breku, který jste museli dostat, budeme pokračovat. Vidíte, jak absurdní to je? Je to podlé. Podlé a zároveň geniální. Geniální takovým tím nechutným způsobem jako byl například Frankenstein, nebo Mengele.

Tak si detailně rozebereme, co víme. Bude to kooperativní hra pro čtyři hráče. Většina lidí si do svého týmu přitáhne své tři zbývající kamarády. A jak víme, s kamarády je i sledování jak roste tráva zábava. Takže i když hra bude špatná, hráči se budou pořád bavit. Nebude to však zábava od hry, ale zábava od nich samotných. Zombie? Další vítězství pro Konami. Jediný cíl zombie je přece bez přemýšlení postupovat za potravou. A tudíž jim nemusejí moc programovat umělou inteligenci. Ušetřený čas a peníze tak mohou použít na mediální kampaně a ustavičné dokazování, že oni přece Kojimu nepotřebují. Oni jsou Konami, a oni přece nejlépe vědí co a jak.

Metal Gear Survive by měl vyjít někdy v roce 2017 na PC. Nevěřím, že to říkám, ale třeba teď, teď konečně se Konami poučí a udělá něco dobře. I když celý koncept je neoriginální a byl tady už několikrát, třeba se to Konami povede. No dobrá, budeme realisté. To se nestane, hra bude propadák a Konami nám dál bude cpát své Pachinko automaty. Nepoučí se a nepoučí.

 

 
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Metal Gear Survive. Jakože… Cože?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Za málo peněz hodně muziky? Sáhněte po nových bundlech plných zajímavých…

20.09.2017 15:20 Humble Bundle a Bundle Stars si připravili další zajímavé akce, díky nimž můžete získat pořádný…

Nový král RPG žánru? Divinity: Original Sin II aspiruje na nejlepší hru…

18.09.2017 17:12 Třetí Zaklínač sice stále zůstává nedostižen, Divinity: Original Sin II mu však dokonale konkuruje.…

PlayerUnknown's Battlegrounds překonal další rekord

18.09.2017 15:27 PUBG si uzmul další rekord a definitivně sesadil z trůnu dosud kralující DOTU 2.

Jak se změnila umělá inteligence v posledních ročnících NHL?

17.09.2017 15:24 Aktualizováno Na světě jsou jen dvě jistoty - smrt a každý podzim nový ročník NHL. Je to pořád stejná písnička,…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.