reklama

Metal Gear Survive. Jakože… Cože?

Konami, Konami, Konami... Nějaký čas o nich nic nebylo slyšet a bylo to tak krásné. No, teď o nich bohužel slyšíme znovu.

Metal Gear Survive

Metal Gear Survive FOTO: Reprofoto YouTube

Už je to nějaký čas, co se všestranný ultragénius, Hideo Kojima utrhl z řetězů Konami a utekl k Sony. A nikdo se mu nedivil. Po neúspěších se sérií Metal Gear jsme alespoň po Kojimově odchodu doufali, že už další hry nebudou. Ano, byla by to velká oběť, ale hráči by ji podstoupili. Doufali jsme, že Konami zůstane u svých Pachinko automatů a dalších nesmyslných věcí, kterými si tráví čas a něco jako plnohodnotné hry nadobro opustí. Na čas jsme v tohle bláhové přesvědčení věřili.

Ale pak, protože Konami je nejlepší (čtěte nejhorší) a musí pořád něco dokazovat, nám ukázali, že sérii Metal Gear umřít nenechají. Jaká to škoda.

Dámy a pánové, představuji vám Metal Gear Survive. Příběhově se bude odehrávat v alternativní časové lince Ground Zeroes a bude to online kooperativní stealth akce s novými zbraněmi a něčím, co nazývají manipulativní prostředí (což opravdu netuším, co tím myslí). A to nejlepší nakonec. V Metal Gear Survive budou zombie. No zombie. Něco jako lidé, ale v hlavě mají vraženého cosi červeného a svítícího. Mohl by to být krystal. Nebo taky paprika. Říkejme jim prostě zombie.

img-responsive

Metal Gear Survive | foto: Reprofoto YouTube

Pokud už vás přešel ten záchvat smíchu/breku, který jste museli dostat, budeme pokračovat. Vidíte, jak absurdní to je? Je to podlé. Podlé a zároveň geniální. Geniální takovým tím nechutným způsobem jako byl například Frankenstein, nebo Mengele.

Tak si detailně rozebereme, co víme. Bude to kooperativní hra pro čtyři hráče. Většina lidí si do svého týmu přitáhne své tři zbývající kamarády. A jak víme, s kamarády je i sledování jak roste tráva zábava. Takže i když hra bude špatná, hráči se budou pořád bavit. Nebude to však zábava od hry, ale zábava od nich samotných. Zombie? Další vítězství pro Konami. Jediný cíl zombie je přece bez přemýšlení postupovat za potravou. A tudíž jim nemusejí moc programovat umělou inteligenci. Ušetřený čas a peníze tak mohou použít na mediální kampaně a ustavičné dokazování, že oni přece Kojimu nepotřebují. Oni jsou Konami, a oni přece nejlépe vědí co a jak.

Metal Gear Survive by měl vyjít někdy v roce 2017 na PC. Nevěřím, že to říkám, ale třeba teď, teď konečně se Konami poučí a udělá něco dobře. I když celý koncept je neoriginální a byl tady už několikrát, třeba se to Konami povede. No dobrá, budeme realisté. To se nestane, hra bude propadák a Konami nám dál bude cpát své Pachinko automaty. Nepoučí se a nepoučí.

 

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Metal Gear Survive. Jakože… Cože?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Ubisoft ukázal první záběry z Far Cry 5

26.05.2017 19:04 Na Divoký západ si sice můžeme nechat zajít chuť, i tak tahle bláznivá akce od Ubisoftu vypadá…

Zahrajte si Overwatch přes víkend zdarma!

26.05.2017 17:20 Pakliže vás nezaujala akce na Steamu, kde od včerejška můžete stahovat Fallout 4 přes víkend zdarma…

Deponia je zdarma pro majitele účtu Amazon Prime

25.05.2017 19:18 Medal of Honor, Fallout 4 a Mount&Blade - to jsou všechno hry, které jsme si mohli během posledních…

Fallout 4 bude přes víkend zdarma!

24.05.2017 21:54 Žádné oslavy, rodinné slavnosti ani setkání s přáteli. Tento víkend bude na Steamu Fallout 4 zdarma…

Nejčtenější články

  1. Videa z Far Cry 5 ukazují, kde se bude titul odehrávat

  2. Další střílečka z první světové války na obzoru

  3. Ubisoft ukázal první záběry z Far Cry 5

  4. Pátá epizoda The Walking Dead: A New Frontier zná datum vydání

  5. Zahrajte si Overwatch přes víkend zdarma!

  6. Red Dead Redemption 2 se odkládá

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.