reklama

Invaze démonů na Azeroth začala

Dlouhá léta jsme o legii slýchávali jen z vyprávění. Na Draenoru jsme se setkali s částí jejich sil, ale ta pravá invaze započala dnes. Po celém Azerothu se objevují démoni a Horda s Aliancí si na pomoc museli přivolat dokonce bájné Demon Huntery. Jak tento boj probíhá?

World of Warcraft: Legion

World of Warcraft: Legion FOTO: Reprofoto Twitter

Všichni hráči čekali na příchod plamenné legie. Dnešek se stal tím osudovým dnem kdy náš milovaný Azeroth zachvátily plameny Sargerasových přisluhovačů. A co vše tyto události přinesly? Pojďme se na to podívat.

Demon Hunteři

Příchod legie neznamenal jen mobilizaci jednotek Hordy a Aliance. Na pomoc musela Maiev Shadowsong povolat i dávno zapomenuté Demon Huntery. Jejich příběh si hráči projdou zhruba během hodiny a půl a během něj si osvojí jejich schopnosti, přičemž se i dozvědí něco o jejich minulosti. 

Při obléhání Black Temple poslal Ilidan své posluhovače do jednoho ze světa démonů pro keystone k jejich domovskému světu. Při návratu z mise však uvidí uvězněného Ilidana a pokusí se ho zachránit. To se jim ovšem stane osudovým a Maiev pochytá i zbylé Demon Huntery. O několik let později nás ale Maiev musí vypustit kvůli útoku legie na vězení (ve hře zmiňovaný jako Vault). Nám i ostatním Demon Hunterům se podaří utéci za pomoci Khadgar. Bohužel ale odcházíme s jedním velkým nezdarem. Gul'danovi se podaří unést Ilidana a plánují s ním opravdu nehezké věci. 

img-responsive

Demon Hunter | foto: wowwiki.wikia.com

Co bude s Ilidanem je prozatím ve hvězdách. Jako poslední věc bych určitě zmínil úžasnou návaznost na questy ostatních hrdinů. Když se vrátíte z útoku na Broken Shores, máte předat zprávu Anduinovi od jeho otce. Při předávání zprávy jeden z Demon Hunterů upozorní na přítomnost démonů a vy musíte ochránit nového krále Stormwindu. Krása je v to, že pokud hrajete za Demon Huntera, jste to právě vy kdo na přítomnost nezvaného hosta upozorní.

The Broken Shore Assault

Hrozba plamenné legie je samozřejmě eminentní. Proto se Horda i Aliance spojí a pokusí se ihned zaútočit na pobřeží Broken Isles. Bohužel se invaze trochu zvrtne a první vlna útoku je rozprášen. Dokonce se budou pohřešovat i někteří vůdci obou frakcí (Varian, Vol'jin a jiní), což v dané situaci není vůbec dobré znamení. Vy se vylodíte s posilami a začnete pomalu zatlačovat démony zpět. Po cestě narazíte i na ztracené vůdce a vyrazíte k portálu, který střeží Gul'dan. Gul'dan vás přivítá vyvoláním obrovského démona a vy tak musíte spojit síly s protější frakcí za účelem jeho zničení. Poslední fáze je naprosto epická. S hrstkou vojáků se přiblížíte k portálu a začínáte pomalu myslet na heroické vítězství. Bohužel pro vás si Gul'dan doteď jen hrál a vyvolá snad všechny známé démony co kdy kdo viděl společně s hromadou posluhovačů. Vy naštěstí uniknete, ale někteří hrdinové Aliance a Hordy položí život za vás a vaše kolegy.

Scenář prvního útoku na Broken Isles se Blizzardu neskutečně povedl. Celou dobu máte pocit, že jste jen krůček od smrti a při zabití jednoho démona se dalších pět objeví někde jinde. Rozhodně doporučuji shlédnout cinematiky obou frakcí, jelikož z pohledu Aliance může Sylvanas nepochopitelně zradit Variana (bohužel k tomu má pádný důvod).

Invaze Legie na Kalimdor a Eastern Kingdoms

Samozřejmě si legie nebude kopat jen na vlastním písečku někde uprostřed moře a pokusí se rovnou o zničení všeho živého. Hráči tak až do spuštění Legion musí odrážet útoky démonů po celém Azerothu. Útok probíhá v několika fázích a hráči musí spolupracovat na vyčištění dané oblasti od démonů. Obrany se většinou účastní hráči obou frakcí a opět je tak dosaženo pocitu "monumentálnosti" celé invaze. Ve finální fázi musíte zabít démona vedoucího celý útok, načež jste odměněni dvěma bedýnkami s gearem ilvl 700 a Nethershardy, které pak můžete vyměnit za zbroj nebo hračky.

img-responsive

Invaze démonů ve Westfall | foto: blizzardwatch.com

Celý event je podle mého názoru zpracovaný velice pěkně a po celou dobu hraní máte pocit bezprostředního nebezpečí. Pokud Blizzard zvládne Legion podobně jako pre-expansion event, můžeme se těšit na parádní rozšíření.

Vstoupit do diskuze (0 komentářů)

Diskuze: Invaze démonů na Azeroth začala

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Nejčtenější články

  1. Rozdáváme dárky do karetní hry Faeria v celkové hodnotě 100 tisíc korun

  2. Remaster prvního StarCraftu je skutečností, vyjde v létě

  3. Aktualizace 0.20 přinese československou větev a vozidlo Šakal

  4. Zúčastni se OMEN World of Tanks turnaje a vyhraj 36 000 Kč

  5. Destiny 2 oficiálně oznámeno

  6. Legend Series #1 spolu s eSubou

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.