K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Cosplay na IEM v Katowicích

Na mnoha herních akcích můžeme potkat cosplayery a IEM v Katowicích nebylo výjimkou. Dokonce se tu konalo i několik soutěží pro tyto kostýmové umělce

Intel cosplay contest

Intel cosplay contest FOTO: Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters v Katowicích je velice populární gamingová akce, kde se každoročně schází několik tisíc fanoušků herního průmyslu. Ačkoliv jsou hlavními taháky programu herní turnaje a známe osobnosti světového gamingu, můžeme tu v davu zahlédnou i několik desítek cosplayerů. A jelikož se cosplay těší rok od roku větší oblibě, nemohly ani tento rok chybět na IEMku soutěže pro tyto kostýmové umělce.

I letos se na tuhle velkou akci vypravilo několik cosplayerů z Česka a Slovenska. Českým cosplay zástupcem byla letos velice talentovaná cosplayerka Germia, která se rozhodla, že se některých cosplay soutěží dokonce sama zúčastní. Slovenským cosplay zástupcem byla šikovná Psycho, která na sobě měla cosplay Fnatic Janny. Své kamarádce půjčila kostým Snow Day Syndry.

img-responsive

Headhunter Caitlyn od Germie | foto: Radek Vebr

Největší z cosplay soutěží na IEM byla určitě soutěž od Intelu. Do této soutěže se bylo nutné přihlásit ještě před samotnou akcí. Všichni zúčastnění cosplayeři museli na e-mail poslat fotky svého soutěžního cosplaye. Porota pak následně vybrala 15 lidí, kteří byli pozváni do Katowic k účasti ve finále. Dalších 5 lidí vybírali fanoušci na facebooku.

Ceny za výhru byly dost lákavé, a proto se do prvního kola přihlásilo opravdu dost soutěžících. Cosplayeři, kteří se umístili na bedně, mohli získat počítač, smartphone nebo kvalitní herní myš.

Pozvaným cosplayerům byla k dispozici speciální místnost na převlékání, kde mohli svůj cosplay připravit na soutěž. amotná prezentace cosplayů probíhala v menší uličce mezi diváky, kde každý ze soutěžících předvedl svou scénku, nechal se vyfotit a na cestě zpátky ho porota zhodnotila.

První místo a našlapaný počítač si nakonec odnesla Shappi se svou Kayle. Na druhém místě se umístila Ragdoll Poppy přezentovaná Annou a třetí skončila Shyvana v podání Wandy.

U stánku Zowie se též odehrávala soutěž pro cosplayery. Narozdíl od té Intelovské však postrádala odbornou porotu a kvalitní zázemí pro cosplayery. Porota, která měla rozhodovat o vítězi  se skládala z profesionálních hráčů. Nebylo to asi úplně nejvhodnější vzhledem k tomu, že nikdo z nich cosplay nedělá a nemohli tedy posoudit více aspektů kostýmu. I tuto soutěž vyhrála s přehledem Shappi s její Kayle. Na druhém místě skončil Bloodmoon Thresh a třetí místo si odnesla Madlencia se svou Jinx. Mezi vítěznými cenami byl například monitor nebo herní židle.

img-responsive

Kayle by Shappi | foto: Intel Extreme Masters

Kousek vedle u polského X-komu jste mohli narazit na další soutěž. Pro předvedení svého cosplay měli soutěžící k dispozici velice malé pódium, které mělo na podlaze zrcadla (takže si dokážete představit, jak to pro ženské cosplayerky v sukních muselo být nepříjemné). Moderátor, který všechno uváděl byl zároveň i porotce. Výstupy soutěžících navíc prokládal občasnými hanlivými a urážlivými poznámkami. A kdo cosplay soutěž vyhrál? Slečna, která vlastně není ani cosplayerka (má to dokonce zdůrazněné i na vizitce). Tak to vypadá, že se jim tam příští rok nejspíš nikdo už nepřihlásí, protože výherní ceny za to ponížení opravdu nestály.

Soutěže na IEM mají tedy ještě pořád co vylepšovat. Pokud budete někdy uvažovat nad účastí v některé z tamějších soutěží, doporučuji tu, kterou bude pořádat Intel, protože to je vcelku seriózní soutěž, do které se vyplatí přihlásit.

Závěrem chceme moc poděkovat Ookami consequat, která nám velice pěkně zdokumentovala cosplay soutěž u stánku Zowie.

Témata: Cosplay
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Cosplay na IEM v Katowicích

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nábor redaktorů a recenzentů pro herní web GAMIFIQUE.cz

25.05.2018 03:52 Aktualizováno Projekt GAMIFIQUE.cz již funguje více než dva roky. Stále nabízíme šanci pro novou krev v redakci,…

eSuba si z Maďarska odvezla 4.000.000 Kč!

29.03.2018 02:37 Český profesionální League of Legends tým eSuba se o minulém víkendu postaral o jeden z největších…

Brutál! War Thunder přechází na jádro Dagor 5.0 s vylepšenou grafikou i…

15.03.2018 14:53 Gaijin Entertainment oznámilo premiéru aktualizace 1.77 bojové síťové hry War Thunder.

World of Tanks Console slaví 4. výročí

19.02.2018 22:07 Konzolové World of Tanks oslavily 4. výročí od svého spuštění. Proto se podívejte na „výroční…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.